Oficjalna strona sekcji rugby KS Posnania Poznań
NABÓR DO
SEKCJI RUGBY
NABÓR
AKTUALNOŚCI !

POSNANIA_RUGBY 7

BLACK ROSES

SARMACI RUGBY

JESTEŚMY TUTAJ

ODWIEDZILI NAS
free counters
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
POSNANIA RUGBY CLUB

KS POSNANIA POZNAŃ

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

PATRONAT MEDIALNY

WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE

Nasza strona
Działamy:
Niezłomna Piętnastka
Akcja „NIEZŁOMNA 15” organizowana jest w ramach Klubu Sportowego POSNANIA przez sympatyków i byłych zawodników rugby. Ma ona na celu promocję oraz wspieranie tej dyscypliny w Poznaniu.

Rugby jest dyscypliną niezwykle widowiskową, ale niestety mało popularną w naszym kraju. Jest to dyscyplina typowo amatorska oparta o pasjonatów tej gry.

Naszym celem jest rozpropagowanie tej dyscypliny, a także pozyskanie środków, które umożliwią funkcjonowanie drużyny. Kwoty z darowizn przekazane na Klub Sportowy POSNANIA będą wykorzystane na organizację meczy, pokrycie kosztów wyjazdów na zawody i organizację obozów sportowych.

Z kolei członkom naszej akcji pragniemy zaproponować zaproszenia na mecze oraz inne imprezy sportowe, a przede wszystkim aktywny udział w życiu klubu i naszej drużyny. Planujemy organizowane spotkań z zawodnikami po zawodach sportowych.

Członkowie „Niezłomnej 15” będą otrzymywać również bieżące informacje na temat życia sekcji rugby oraz wydarzeń w Polsce i na świecie.Wyrażamy nadzieję, że wsparcie, którego Państwo udzielą walnie przyczyni się do  rozwoju tej dyscypliny.
Zwracamy się z prośbą o wpłaty na poniższe konto


Przy płatności przelewem dopisać: NIEZŁOMNA”15” Klub Sportowy Posnania ul.Słowiańska 78 61-664 Poznań
GBW- Gospodarczy Bank Wielkopolski S.A.
70 1610 1133 2000 0046 2000 0001Akcja "NIEZŁOMNA 15" - przedstawiamy uczestników w kolejności przystąpienia to znaczy dostarczenia wypełnionych deklaracji i dokonania wpłat:1/.Beata Gawrońska
2/.Jerzy Grochowalski
3/.Andrzej Nowak
4/.Kazimierz Olejniczak
5/.Stanisław Kowalski
6/.Michał Kasprzak
7/.Stanisław Ratajczak
8/.Maciej Klamycki
9/.Tomasz Kapustka
10/.Marek Woźniak
11/.Lech Woźniak
12/.Zbigniew Ferensztajn
13/.Paweł Rodziejczak
14/.Tomasz Rybacki
15/.Jacek Kalka
16/.Przemysław Połczyński
17/.Krzysztof Baraniecki
18/.Grzegorz Czajka
19/.Jacek Marcinkowski
20/.Waldemar Gronowski
21/.Wojciech Owsianny
22/.Jarek Wiśniewski
23/.Artur Rzyszczak
24/.Marcin Marcinkowski
25/.Marian Marcinkowski
26/.Grzegorz Szulc
27/.Piotr Piasecki
28/.Michał Koppe
29/.Jędrzej Ostaszewski
30/.Bernard Wieczorek
31/.Leonard Szymański
32/.Piotr Walczak
33/.Jerzy Kaszuba
34/.Federic Falcoz
35/.Jean Francois Kubaś

Dziękujemy wszystkim , którzy do Nas przystąpili. Mamy nadzieję, iż po następnym meczu będzie Nas więcej. Deklaracje dostępne będą na trybunach.Zapraszamy serdecznie do udziału w grilu. Niech stanie się tradycją,że po meczu spędzamy z Muszkieterami trochę czasu.To dla zawodników jest przyjemne, a ponadto można odnowić stare znajomości przy kufelku "POSNANIA RUGBY BEER !!!!"
To piwo to pierwszy efekt naszej działalności. Kolejne wkrótce. Działajmy razem w myśl hasła:JEDEN ZA WSZYSTKICH, WSZYSCY ZA JEDNEGO.


Opiekunowie "Niezłomnej 15"


Wkrótce także szereg informacji o pozostałych drużynach:

Old Boys Posnania Club !!

Posnanii II Poznań*

*,której starszawi zawodnicy określani są dumnym mianem:"Chyżych Dziadków"
Poniżej informacje na temat imprez:
http://www.europeangoldenoldiesrugby.com/
http://www.pzrugby.pl/reprezentacja/weterani/index.html
http://oldboys.rugby.cz/en/history-of-old-golden-prague-events0

Wobec tego dla równowagi - występ w Skorzęcinie w 2009 roku "Chyżych Dziadków", tym razem w formule plażowej.
Redakcja w imieniu zawodników, sympatyków i kibiców składa serdeczne podziękowania

Panu Markowi Woźniakowi

za wkład w działalność sekcji rugby K.S. Posnania Poznań.


Pragniemy dodać, iż rzeczony Pan Marek, będąc aktywnym członkiem Niezłomnej Piętnastki, jest również, co istotne wykonawcą, a także sponsorem strategicznym strojów sportowych dla grup młodzieżowych Posnanii.

W kontekście trudności, jakie przeżywamy wspólnie, jako Klub i sekcja, postawa ta jest tym bardziej godna szacunku i wdzięczności.

Serdeczne Dzięki !!!!W dniach 18-19 czerwca 2011, w Zielonej Górze odbyły się XXI Mistrzostwa Polski Weteranów Lekkiej Atletyki, w którym wystąpiło trzech byłych rugbistów Posnanii i Polonii, członków "Niezłomnej 15". Koledzy: Stanisław Kowalski, Kazimierz Olejniczak i Jerzy Kaszuba, uczestniczyli, jak na byłych rugbistów przystało, w konkurencjach siłowych: pchnięcie kulą i rzut dyskiem. Najlepszym zawodnikiem wśród Kolegów rugbistów, okazał się Kazimierz Olejniczak, zdobywając dwa brązowe medale, w kuli i w dysku. Wszyscy trzej są członkami: Polskiego Związku Weteranów Lekkiej Atletyki i klubu AZS Weterani Poznań, ale w Zielonej Górze promowali również rugby, występując w koszulkach rugbowych.

Tekst: Jerzy Kaszuba
Fot. Ł. K.Galeria: XXI Mistrzostwa Polski Weteranów Lekkiej Atletyki.W dniach 27-30 czerwca 2011, odbyła się w Poznaniu, VI Poznańska Spartakiada Seniorów 2011, w której udział wzięło przeszło 180 uczestników. Wśród nich znajdowało się również dwóch byłych rugbistów Posnanii, z lat 60-tych, członków "Niezłomnej 15". Byli to Koledzy, Bernard Wieczorek i Jerzy Kaszuba. Oboje zajęli czołowe miejsca w lekkiej atletyce, a Bernard Wieczorek startował również w pływaniu, gdzie zajął bardzo dobre miejsce. Rugbistów było dobrze widać na Spartakiadzie, bo również wśród kibiców, byli członkowie "Niezłomnej 15" - Koledzy, Kazimierz Olejniczak i Stanisław Kowalski, prezentując się w koszulkach rugbowych. W koszulkach rugbowych wystąpili również nasi zawodnicy, Bernard Wieczorek i Jerzy Kaszuba.

Tekst: Jerzy Kaszuba
Foto: R. K, Kazimierz OlejniczakGaleria: VI Poznańska Spartakiada Seniorów 2011.
Reprezentacja Polski Weteranów (Poczdam 27.08.2011)


Kadra Polski w kategorii weteranów uczestniczyła by w 2 turniejach w roku jesienią i wiosną. Ze względu na duże wyprzedzenie w zgłaszaniu drużyn i opłat proponuję jako pierwszą akcję turniej 1st Sanssouci Cup w Poczdamie 27 sierpnia, wyjazd w dniach 26-28 sierpnia. Zgłosiłem już nasz udział w turnieju.

Polski Związek Rugby zapewni nam sprzęt reprezentacyjny.

Koszt uczestnictwa to około 100 euro plus dojazd, jest to wpisowe + bankiet powitalny + impreza na koniec turnieju + 2 noclegi. 25 euro trzeba wpłacić do 10 maja, kolejne 25 euro do 10 sierpnia, reszta na miejscu.

Drużyna spotkała by się w Poznaniu do którego każdy dociera indywidualnie, z Poznania jedziemy autobusem do Poczdamu i wracamy, koszt wyjazdu dzielony jest na liczbę pasażerów.

Trzeba wyjechać wcześnie w piątek żeby w Poczdamie być po południu i mieć czas na zwiedzanie, wieczorem jest bankiet powitalny (Welkome Party) z udziałem wszystkich drużyn.

W sobotę cały dzień jest przeznaczony na turniej, organizatorzy przewidują udział 16 drużyn z całej Europy, po zakończeniu turnieju impreza końcowa z muzyką na żywo. W niedzielę jedziemy na zwiedzanie Berlina i po południu wracamy.


Możemy stworzyć dobry zespół i dobrze się bawić grając w rugby.

Pozdrawiam
Jacek Wierzbicki
Kontakt: 604-353-162
Mail: veterans@pzrygby.pl lub rugbus@op.pl